Logo

Se știu primele 12 echipe calificate în optimile Cupei României » Deținătoarea trofeului a fost eliminată

Se știu primele 12 echipe calificate în optimile Cupei României » Deținătoarea trofeului a fost eliminată

Astăzi s-a continuat seria meciurilor din 16-imile Cupei României. Până acum s-au calificat CSM Poli Iași, CS Mioveni, U Cluj, CSU Craiova, Viitorul, Juventus București, Gaz Metan, Chindia Târgoviște, Unirea Slobozia, CS Afumați, AFC Hermannstadt și Astra.

FC Voluntari este prima echipă din Liga 1 care este eliminată. Deținătoarea Cupei a pierdut, 1-0 cu Hermannstadt, după prelungiri.

Hermannstadt - Voluntari 1-0 
A marcat: Dâlbea 97'

Echipe de start:

AFC Hermannstadt: Moldovan - Stancu, Pîrvulescu, Stoica , Tătar - Necșulescu, Boboc - Popa, Rusu, Petrescu - Cîrstean
Antrenor: Alexandru Pelici

FC Voluntari: Petrariu - Filipov, Balaur, Popescu, Acsinte - Răuță, Novac - Căpățână, Cernat, Pîrcălabu - Tudorie
Antrenor: Claudiu Niculescu

CS Afumați - UTA Arad 5-2
Au marcat: Dedu 16', 64', bUDUROI 49', oLARIU 73', 90+1/ Stahl 39', 42'

Echipe de start:

CS Afumați: Marinescu – Patriche, Perju, Buduroi, Vasile, Olariu, Robicek, Onea, Avram, Dedu, Tudorache
Rezerve:
Obretin, Banita, Buzea, Burlacu, Mitu, Vlada, Manole
Antrenor: Vasile Neagu

UTA: Barna – Polgar, Ciucă, Scutaru, Asani – Prună, Tănase, Păcurar, Hlistei – Stahl, Florea
Rezerve:
Mureșan, Adili, Manea, Burlă, Jorza, Toma, Strătilă
Antrenor: Cristi Todea 

unirea Slobozia - ASA Tg. Mureș 4-0
A marcat: Nelu Bucă 9',10',16', 25'

Echipe de start:

Unirea: Dr. Dumitrescu - M. Drăguţ, R. Soare, Gherasim, M. Adăscăliţei, Ibrian, Ad. Răduca, Toma, Teodorescu, N. Bucă
Rezerve: Popa, Topor, Apostol, Ene, Lemnaru, Marin, Năstăsie
Antrenor: Enache Costea

ASA: Negruşa - Tornyai, Cincă, Birtalan, Coroș, Micloș, Arion, Chirlejan, Onul, Angyal, Iliescu
Rezerve: Boros - Birou, Gyurka, Deak, Kelemen
Antrenor: Lucian Popa

CONCORDIA - ASTRA  0-3 (TV DIGI, TV TELEKOM)
Au MARCAT: MOISE 40', 74', V. GHEORGHE 82'

Echipe de start:

Chiajna: Caparco - Patache, Dobrosavlevici, Yamissi, Fota - Babic, Deaconu - Kortzorg, V. Gheorghe, Spehar - Pena
Rezerve: Isvoranu, Albu, Răducanu, Novacek, Rogoveanu, Ciobanu, Georgescu
Antrenor: Ion Moldovan

Astra: D. Lazar - Al. Stan, Da Silva, Polczak, Radunovici - Dandea - V. Gheorghe, Biceanu, R. Moise, Vinicius - Le Tallec
Rezerve: Iliev, Seto, Ioniță, Butean, Nyuiadzi, Chipirliu, Abang
Antrenor: Edi Iordănescu

Clinceni - Târgoviște 0-1

Metaloglobus - Gaz Metan 1-2
Au marcat: Bilciulescu 3' / Checkoumar 14'-AUTOG

Unirea Brăila - Juventus București 1-2
AU marcat: Banyoi 84'/Băjenaru 17', zAHARIA 74'

Echipe de start:

Dacia Unirea: Ţicrea - Niţă, L. Ivan, Stănciulescu, Mihai - Covaciu, Ioan - Roşu, Bucur, Iosofache - Al. Pop
Rezerve: Chirilă, Dima, Oprea, Ciucureanu, Puia, Banyoi, Cubleşan
Antrenor: Alin Pânzaru

Juventus: R. Stoian - Dima, Băjenaru, Ţîră, Neacşu, Morariu, Sesar, Benga, Bărbulescu Carabela, Fl. Cazan
Rezerve: Drăghia, Petre, Măzărache, Călinţaru, Walace, Al. Zaharia, Ilie Mihai
Antrenor: Marin Barbu

CSM Reșița - Viitorul 2-4
Au marcat: C. COSTIN 85', Liuba 90'/ Ene 5', 7', Mățan 13', vÎNĂ 64'

Echipele de start:

CSM Școlar Reșița: Zimmermann - Iova, Bactar, Dulap, Liuba - Poiană, Vaștag - Szijj, Keita, Negoescu - Himcinschi
Rezerve: Petruț - Beloescu, Ponoran, Costin, Săndescu, Bloju, Doda
Antrenor: Daniel Oprița

FC Viitorul: Tordai - Căpușă, Ghiță, Horj, De Nooijer - Ciobanu, Kofi, Vînă - Mățan, Cioablă, C. Ene
Rezerve: Buzbuchi - Neciu, Hodorogea, Mălăele, Boboc, Gavra, Băluță
Antrenor: Gică Hagi

ASU Poli - ACS Poli 0-1
Sănătatea Cluj - FCSB 1-6

JOI, 26 OCTOMBRIE

FC Botoșani - CFR Cluj 1-1 (3-2 d.p.)
Aerostar Bacău - Dinamo 0-1

 

Citeste mai mult http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/se-stiu-primele-12-echipe-calificate-in-optimile-cupei-romaniei-detinatoarea-trofeului-a-fost-eliminata-524048.html

  • Nici un comentariu

Adauga comentariile tale

Postează comentariu ca oaspete

0 restricţie de caractere
Textul trebuie să aibă mai mult de 5 caractere
Powered by Komento
© Fotbal.net - 1997-2014