Logo

Săptămâna Cupei României


Marți au început meciurile 16-imilor de finală ale Cupei României, ediția 2017-18. Meciul cel mai interesant al zilei s-a disputat la Ploiești unde gazdele au ratat un penalty mai mult decât echipa din Mioveni. Universitatea Cluj a eliminat Știința Miroslava, fiind prima echipă din liga a III-a care pășește în faza optimilor actualei ediții a cupei. 

Rezultate: 

Marți 24 octombrie 
Fotbal Club Argeș (II) — (+) ACSM Politehnica Iași 2-1 (0-0), Stadion ''Nicolae Dobrin'' — Pitești 
Au marcat: Ionuț Năstăsie (52 — penalty), respectiv Danu Spătaru (71), Salim Cisse (86). 
Cartonaș roșu: Raul Costin (FC Argeș, 90+3). 
Arbitru: Marius Avram (București); arbitri asistenți: Vlad Bârleanu (București), Florin Pucheanu (Ulmi/DB); arbitru de rezervă: Laurențiu Ciuchiță (Buftea) 
Observatori: Marian Dorobanțu (Buzău) — CCA, Andrei Simion (București) — FRF

ACS Petrolul 52 Ploiești (III) — (+) CS Mioveni (II) 1-1 (0-1, 1-1), după prelungiri, 3-4, la loviturile de departajare; Stadion Ilie Oană — Ploiești 
Au marcat: Adrian Vintilă (90+2), respectiv Cosmin Năstăsie (35). 
Au executat în ordine loviturile de departajare: Claudiu Tudor 1-0 (gol), Cosmin Năstăsie 1-1 (gol), Alexandru Ciocâlteu 1-1 (ratare — bară), Costinel Gugu 1-1 (ratare — peste poartă), Nini Popescu 2-1 (gol), Ciprian Negoiță 2-2 (gol), Mihai Velisar 2-2 (ratare — a apărat Flavius Croitoru), Eduard Stoica 2-3 (gol), Roland Stănescu 3-3 (gol), Eduard Neacșu 3-4 (gol). 
Cartonaș roșu: Andrei Neagoe (CS Mioveni, 106). 
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenți: Cosmin Vatamanu (București), Alexandru Midvichi (București) 
Observator: Florin Hîncu (Brașov) — CCA, Adrian Matei (Berceni/Ilfov) — FRF

(+) AS FC Universitatea Cluj (III) — CS Știința Miroslava (II) 2-1 (0-0), Cluj Arena — Cluj-Napoca 
Au marcat: Gabriel Giurgiu (59 — penalty), Brian Lemac (90), respectiv Alexandru Marin (73 — penalty). 
Cartonaș roșu: Robert Ambrosie (Știința, 57). 
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenți: Gabriel Bârjac (Zalău), Ferencz Tunyogi (Zalău) 
Observatori: Ștefan Szilaghi (Satu Mare) — CCA, Daniel Cioloboc (Târgu Mureș) — FRF

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (I) — (+) CS Universitatea Craiova (I) 0-2 (0-1), Stadion Tineretului — Brașov 
Au marcat: Alexandru Ionuț Mitriță (27), Alexandru Băluță (88). 
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (București); arbitri asistenți: Sebastian Stoianov (Constanța), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Florin Miron (București) 
Observatori: Dan Jiga (Bistrița) — CCA, George Constantinescu (Slatina) — FRF

Miercuri 25 octombrie au loc partidele
AFC Hermannstadt (II) — FC Voluntari (I) (Stadion Municipal — Sibiu, 14,00) 
CS Afumați (II) — AFC UTA Arad (II) (Stadion Comunal — Afumați, 14,30) 
AFC Unirea 04 Slobozia (III) — AFC ASA 2013 Târgu Mureș (II) (Stadion 1 Mai — Slobozia, 14,30) 
ACS FC Academica Clinceni (II) — AFC Chindia Târgoviște (II) (Arena 1 — Clinceni, 14,30)

FC Metaloglobus București (II) — CS Gaz Metan Mediaș (I) (Stadion Metaloglobus — București, 14,30) 
ACS Dacia Unirea Brăila (II) — ASC Juventus București (I) (Stadion Municipal — Brăila, 14,30) 
CSM Școlar Reșița (II) — FC Viitorul Constanța (I) (Stadion Mircea Chivu — Reșița, 14,30) 
CS Concordia Chiajna (I) — AFC Astra Giurgiu (I) (Stadion Concordia — Chiajna, 16,00)

ACS ASU Politehnica Timișoara (II) — ACS Poli Timișoara (I) (Stadion Dan Păltinișanu — Timișoara, 18,00) 
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca (III) — FCSB (I) (Cluj Arena — Cluj-Napoca, 20,30)

Joi 26 octombrie se joacă meciurile
AFC Botoșani (I) — FC CFR 1907 Cluj (I) (Stadion Municipal — Botoșani, 18,00) 
CS Aerostar Bacău (III) — Dinamo București (I) (Stadion Ceahlăul — Piatra Neamț, 21,00)

Citeste mai mult http://www.romaniansoccer.ro/stiri/65682/saptamana-cupei-romaniei.htm

  • Nici un comentariu

Adauga comentariile tale

Postează comentariu ca oaspete

0 restricţie de caractere
Textul trebuie să aibă mai mult de 5 caractere
Powered by Komento
© Fotbal.net - 1997-2014