Menu

​Europa League, play-off: Petrolul - Dinamo Zagreb, Olimpique Lyon - Astra Giurgiu

Petrolul Ploiesti o va intalni in play-off-ul Europa League pe Dinamo Zagreb, din Croatia, conform tragerii la sorti care a avut loc vineri, la Nyon. In aceeasi faza a competitiei, Astra Giurgiu se va duela cu Olimpique Lyon, din Franta.

Petrolul va disputa prima partida pe 21 august, la Ploiesti, in timp ce mansa secunda va fi pe 28 august, la Zagreb.

Astra Giurgiu va juca primul meci in Franta, la Lyon, pe 21 august, in timp ce returul va avea loc pe 28 august, in Romania.

Play-off Europa League, echipe romanesti:

Petrolul Ploiesti - Dinamo Zagreb
Olimpique Lyon - Astra Giurgiu.

Europa League, program complet play-off:

FK Sarajevo (Bosnia-Hertegovina) - VfL Borussia Mönchengladbach (Germania)

FC Spartak Trnava (Slovacia) - FC Zürich (Elvetia)

Qarabağ FK (Azerbaidjan) - FC Twente (Olanda)

RNK Split (Croatia) - Torino FC (Italia)

Neftçi PFK (Azerbaidjan) - FK Partizan (Serbia)

Apollon Limassol FC (Cipru) - FC Lokomotiv Mosova (Rusia)

Asteras Tripolis FC (Grecia) - Maccabi Tel-Aviv FC (Israel)

FC Petrolul Ploiesti (Romania) - Dinamo Zagreb (Croatia)

AC Omonia (Cipru) - Dinamo Moscova (Rusia)

Ruch Chorzów (Polonia) - Metalist Harkov (Ucraina)

FC Astana (Kazahstan) - Villarreal CF (Spania)

AEL Limassol FC (Cipru) - Tottenham Hotspur (Anglia)

HJK Helsinki (Finlanda) - Rapid Viena (Austria)

FC Aktobe (Kazahstan) - Legia Varsovia (Polonia)

IF Elfsborg (Suedia) - Rio Ave FC (Portugalia)

BSC Young Boys (Elvetia) - Debreceni VSC (Ungaria)

Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) - Hajduk Split (Croatia)

Trabzonspor (Turcia) - FC Rostov (Rusia)

Olympique Lyon (Franta) - FC Astra (Romania)

PSV Eindhoven (Olanda) - Sahtior Soligorsk (Belarus)

PEC Zwolle (Olanda) - Sparta Praga (Cehia)

Dinamo Minsk (Belarus) - CD Nacional (Portugalia)

Zimbru Chisinau (Republica Moldova) - PAOK FC (Grecia)

Lokeren OV (Belgia) - Hull City (Anglia)

Kardemir Karabükspor (Turcia) - AS Saint-Étienne (Franta)

Feyenoord (Olanda) - Zoria Lugansk (Ucraina)

Stjarnan (Islanda) - Internazionale Milano (Italia)

Real Sociedad (Spania) - FC Krasnodar (Rusia)

HNK Rijeka (Croatia) - Sherif Tiraspol (Republica Moldova)

Panathinaikos FC (Grecia) - FC Midtjylland (Danemarca)

Grasshopper (Elvetia) - FC Bruges (Belgia).

Citeste mai mult http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-17848236-europa-league-play-off-petrolul-dinamo-zagreb-astra-olimpique-lyon.htm

  • Nici un comentariu

Adauga comentariile tale

Postează comentariu ca oaspete

0 restricţie de caractere
Textul trebuie să aibă mai mult de 5 caractere

Parteneri