Menu

Lista finala a stranierilor convocati de Cosmin Contra pentru meciurile cu Spania si Malta

Selectionerul Cosmin Contra a stabilit lista finala a stranierilor convocati pentru meciurile cu Spania si Malta, programate pe 5, respectiv 8 septembrie, in preliminariile pentru EURO 2020.


Au primit confirmarile:

Portari: Ciprian Tatarusanu (Lyon, 61/0), Florin Nita (Sparta Praga, 2/0), Ionut Radu (Genoa, 0/0)

Fundasi: Romario Benzar (Lecce, 15/0), Vlad Chiriches (Napoli, 54/0), Ionut Nedelcearu (FC Ufa, 4/0), Dragos Grigore (Ludogorets, 36/0), Adrian Rus (MOL Fehervar, 0/0), Alin Tosca (Gazisehir Gaziantep, 16/0)

Mijlocasi: Alexandru Chipciu (Anderlecht, 44/6), Razvan Marin (Ajax, 17/1), Nicolae Stanciu (Slavia Praga, 31/10), Paul Anton (Krylya Sovetov, 9/0), Ianis Hagi (Genk, 5/0), Alexandru Maxim (Mainz, 36/3), Gheorghe Grozav (Kisvarda, 28/5)

Atacanti: Claudiu Keseru (Ludogorets, 33/12), George Puscas (Reading, 8/4), Florin Andone (Brighton, 21/1)

Aflat initial pe lista convocarilor de principiu la prima reprezentativa, mijlocasul Tudor Baluta va merge la nationala U21.

Tricolorii vor juca meciului cu Spania cu casa inchisa, toate biletele scoase la vanzare fiind epuizate deja. Pe site-urile oficiale bilete.frf.ro si bilete.ro sunt in continuare disponibile bilete la partida Romania - Malta, din 8 septembrie, din preliminariile EURO 2020. Accesul pentru jocul de pe stadionul "Ilie Oana" din Ploiesti, programat la ora 19:00, costa intre 25 lei (peluze) si 50 lei (tribune).

Programul grupei F

23 martie: Suedia - Romania 2-1 (Quaison 33, Claesson 40 / Keseru 58), Malta - Feroe 2-1 (Nwoko 13, S. Borg 77-pen. / J. Thomsen 90+8), Spania - Norvegia 2-1 (Rodrigo 16, Ramos 71-pen. / King 65-pen.)


26 martie: Romania - Feroe 4-1 (Deac 26, Keseru 29, 33, Puscas 63 / V. Davidsen 40-pen.), Norvegia - Suedia 3-3 (Johnsen 41, King 59, Kamara 90+7 / Claesson 70, Nordtveit 86-autogol, Quaison 90+1), Malta - Spania 0-2 (Morata 31, 73)

7 iunie 2019: Feroe - Spania 1-4 (K. Olsen 30 / Ramos 6, Jesus Navas 19, Gestsson 34-autogol, Gaya 71), Norvegia - Romania 2-2 (T. Elyounoussi 56, Odegaard 70 / Keseru 77, 90+2), Suedia - Malta 3-0 (Quaison 2, Claesson 50, Isak 81)

10 iunie 2019: Feroe - Norvegia 0-2 (Johnsen 49, 83), Malta - Romania 0-4 (Puscas 7, 29, Chipciu 34, Man 90+1), Spania - Suedia 3-0 (Ramos 64-pen., Morata 85-pen., Oyarzabal 87)

5 septembrie 2019: Feroe - Suedia, Norvegia - Malta, Romania - Spania (ora 21:45)

8 septembrie 2019: Spania - Feroe (ora 16:00), Romania - Malta (ora 19:00), Suedia - Norvegia (ora 21:45)

12 octombrie 2019: Feroe - Romania (ora 19:00), Malta - Suedia, Norvegia - Spania (ora 21:45)

15 octombrie 2019: Feroe - Malta, Romania - Norvegia, Suedia - Spania (ora 21:45)

15 noiembrie 2019: Norvegia - Feroe, Romania - Suedia, Spania - Malta (ora 21:45)

18 noiembrie 2019: Malta - Norvegia, Spania - Romania, Suedia - Feroe (ora 21:45)

 

Citeste mai mult http://www.ziare.com/nationala-romaniei/stiri-nationala-romaniei/lista-finala-a-stranierilor-convocati-de-cosmin-contra-pentru-meciurile-cu-spania-si-malta-1575256

Adauga comentariile tale

Postează comentariu ca oaspete

0 restricţie de caractere
Textul trebuie să aibă mai mult de 5 caractere

Parteneri