Menu

Euro 2020, preliminarii: Cosmin Contra a definitivat lista stranierilor pentru dubla cu Suedia și Insulele Feroe

Selecţionerul Cosmin Contra a confirmat, miercuri, convocările a 16 jucători care evoluează în străinătate, pentru meciurile cu Suedia şi cu Insulele Feroe, din preliminariile Campionatului European din 2020, informează News.ro.

De pe lista iniţială, care cuprindea 24 de jucători, lipsesc Silviu Lung (Kayserispor, 3/0), Vasile Mogoş (Cremonese, 0/0), Ionuţ Nedelcearu (FC Ufa, 3/0), Alin Toşca (PAOK Salonic, 15/0), Dorin Rotariu (FC Astana, 9/1), Andrei Ivan (Rapid Viena, 6/0), Alexandru Maxim (Mainz, 34/3) şi Florin Andone (Brighton & Hove Albion, 21/1).Convocările confirmate sunt pentru următorii fotbalişti:


Portari: Ciprian Tătăruşanu (FC Nantes, 57/0), Costel Pantilimon (Nottingham Forest, 27/0), Florin Niţă (Sparta Praga, 2/0)

Fundaşi: Cristian Săpunaru (Kayserispor, 33/0), Vlad Chiricheş (Napoli, 54/0), Dragoş Grigore (Ludogoreţ, 33/0), Cosmin Moţi (Ludogoreţ, 14/0), Cristian Ganea (Numancia, 5/0)

Mijlocaşi: Răzvan Marin (Standard Liege, 14/1), Paul Anton (Krylia Sovetov, 8/0), Alexandru Chipciu (Sparta Praga, 40/5), Nicolae Stanciu (Al-Ahli, 28/10), Alexandru Mitriţă (New York City FC, 6/0), Gheorghe Grozav (Kisvárda FC, 27/5)

Atacanţi: George Puşcaş (Palermo, 4/1), Claudiu Keşeru (Ludogoreţ, 29/7)

Lotul final, care va include şi numele jucătorilor din campionatul intern, va fi anunţat vineri.

Primele două jocuri ale tricolorilor în preliminariile Euro-2020 sunt împotriva Suediei, în deplasare, la 23 martie, ora 19.00, şi contra Insulelor Feroe, la Cluj-Napoca, pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, la 26 martie, ora 21.45.

Programul grupei F din cadrul preliminariilor EURO 2020:

23 martie 2019: Malta – Feroe, Suedia – România (ora 19:00), Spania – Norvegia (ora 21:45)
26 martie 2019: Malta – Spania, Norvegia – Suedia, România – Feroe (ora 21:45)
7 iunie 2019: Feroe – Spania, Norvegia – România, Suedia – Malta (ora 21:45)
10 iunie 2019: Feroe – Norvegia, Malta – România, Spania – Suedia (ora 21:45)
5 septembrie 2019: Feroe – Suedia, Norvegia – Malta, România – Spania (ora 21:45)
8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)
12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)
15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)
15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)
18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45).

Citeste mai mult https://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-23026412-euro-2020-preliminarii-cosmin-contra-definitivat-lista-stranierilor-pentru-dubla-suedia-insulele-feroe.htm

  • Nici un comentariu

Adauga comentariile tale

Postează comentariu ca oaspete

0 restricţie de caractere
Textul trebuie să aibă mai mult de 5 caractere

Parteneri