Menu

România - Coreea de Sud 0-4 » Puștii lui Rădoi, înfrângere fără drept de apel. Calificarea se joacă în ultimul meci

România a pierdut clar al doilea meci de la Jocurile Olimpice. „Tricolorii” lui Rădoi au cedat în fața Coreei de Sud, 0-4, iar soarta calificării în sferturi depinde exclusiv de meciul cu Noua Zeelandă de miercuri.

Citește mai departe:România - Coreea de Sud 0-4 » Puștii lui Rădoi, înfrângere fără drept de apel. Calificarea se...

Honduras - România 0-1. Tricolorii au trecut la limită de Honduras, printr-un autogol semnat de Oliva chiar înainte de pauză, la un corner executat de Ciobanu, și se plasează deja pe un culoar favorabil pentru calificare. Dacă batem duminică și Coreea de Sud, care a pierdut miraculos împotriva Noii Zeelande, suntem 99% în sferturile de finală

Citește mai departe:Honduras - România 0-1 » Tremurăm cu Honduras, dar câștigăm cu ajutorul unui gol norocos

Baraj infernal! România mai are doar șanse teoretice de a juca la CM 2022, chiar dacă termină grupa pe locul 2

România a pierdut în Armenia, scor 2-3, și riscă să rateze pentru a șasea oară la rând calificarea la un Campionat Mondial. Chiar dacă va reuși să încheie grupa pe locul 2, „tricolorii” ar putea avea adversari de top în play-off-ul pentru Qatar.

Citește mai departe:Baraj infernal! România mai are doar șanse teoretice de a juca la CM 2022, chiar dacă termină...

Nationala de fotbal a Romaniei a debutat cu dreptul in preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2022. Tricolorii au invins Macedonia de Nord, cu 3-2, la capatul unui meci nelipsit de emotii in care am pierdut avantajul de doua goluri pe final de meci. Reusita lui Ianis Hagi, prima la echipa nationala de seniori, a facut sa bifam cele trei puncte in clasament.

Citește mai departe:Romania - Macedonia de Nord 3-2. Ianis Hagi ne-a adus victoria intr-un final palpitant

România și-a aflat în această seară adversarele din preliminariile Campionatului Mondial din 2022, din Qatar. „Tricolorii” au fost repartizați în Grupa J, alături de doi adversari complicați: Germania și Islanda. În grupa noastră mai sunt Macedonia de Nord, Armenia și Liechtenstein.

Citește mai departe:România și-a aflat adversarele din preliminariile pentru Mondialul din Qatar! Cum arată grupele

UEFA a anuntat verdictul in cazul meciului Romania - Norvegia

Comisia de Apel a UEFA a anuntat, miercuri, verdictul in cazul meciului Romania - Norvegia, partida anulata dupa ce nordicii n-au primit acceptul autoritatilor sanitare de la Oslo sa calatoreasca la Bucuresti din cauza aparitiei unui caz de coronavirus la nivelul lotului de jucatori.

Citește mai departe:UEFA a anuntat verdictul in cazul meciului Romania - Norvegia