Menu

Liga 1: Programul complet al sezonului 2012-2013

​In cursul zilei de marti a avut loc la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal tragerea la sorti a programului Ligii 1 la fotbal, editia 2012-2013. In prima etapa, Steaua va juca cu Chiajna, Rapid cu Vaslui, Gaz Metan Severin cu Dinamo si CFR Cluj cu Gaz Metan Medias. Marele derbi Steaua - Dinamo se va juca in etapa cu numarul 14, informeaza Mediafax.


Etapa I

Steaua Bucuresti – Concordia Chiajna
Viitorul Constanta – FC Brasov
Gaz Metan Severin – Dinamo Bucuresti
CSMS Iasi – Otelul Galati
Petrolul Ploiesti – Ceahlaul Piatra Neamt
Rapid Bucuresti – FC Vaslui
CFR Cluj – Gaz Metan Medias
Pandurii Targu Jiu – Universitatea Cluj
Gloria Bistrita - Astra Ploiesti

Etapa a II-a

Concordia Chiajna – Viitorul Constanta
FC Brasov – Gaz Metan Severin
Dinamo Bucuresti – CSMS Iasi
Otelul Galati – Rapid Bucuresti
Ceahlaul Piatra Neamt – CFR Cluj
FC Vaslui – Petrolul Ploiesti
Gaz Metan Medias – Pandurii Targu Jiu
Universitatea Cluj – Gloria Bistritaa
Astra Ploiesti – Steaua Bucuresti

Etapa a III-a

Steaua Bucuresti – Universitatea Cluj
Viitorul Constanta – Astra Ploiesti
Gaz Metan Severin – Concordia Chiajna
Petrolul Ploiesti – Otelul Galati
Rapid Bucuresti – CSMS Iasi
CFR Cluj – FC Vaslui
Pandurii Targu Jiu – Ceahlaul Piatra Neamt
Gloria Bistrita – Gaz Metan Medias
FC Brasov – Dinamo Bucuresti

Etapa a IV-a

CSMS Iasi – Petrolul Ploiesti
Concordia Chiajna – FC Brasov
Dinamo Bucuresti – Rapid Bucuresti
Otelul Galati – CFR Cluj
Ceahlaul Piatra Neamt – Gloria Bistrita
FC Vaslui – Pandurii Targu Jiu
Gaz Metan Medias – Steaua Bucuresti
Universitatea Cluj – Viitorul Constanta
Astra Ploiesti – Gaz Metan Severin

Etapa a V-a

Steaua Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt
Viitorul Constanta – Gaz Metan Medias
Gaz Metan Severin – Universitatea Cluj
Petrolul Ploiesti – Rapid Bucuresti
CFR Cluj – CSMS Iasi
Pandurii Targu Jiu – Otelul Galati
Gloria Bistrita – FC Vaslui
Concordia Chiajna – Dinamo BucurestiÎ
FC Brasov – Astra Ploiesti

Etapa a VI-a

CSMS Iasi – Pandurii Targu Jiu
Rapid Bucuresti – CFR Cluj
Dinamo Bucuresti – Petrolul Ploiesti
Otelul Galati – Gloria Bistrita
Ceahlaul Piatra Neamt – Viitorul Constanta
FC Vaslui – Steaua Bucuresti
Gaz Metan Medias – Gaz Metan Severin
Universitatea Cluj – FC Brasov
Astra Ploiesti – Concordia Chiajna

Etapa a VII-a

Steaua Bucuresti – Otelul Galati
Viitorul Constanta – FC Vaslui
Gaz Metan Severin – Ceahlaul Piatra Neamt
CFR Cluj – Petrolul Ploiesti
Pandurii Targu Jiu – Rapid Bucuresti
Gloria Bistrita – CSMS Iasi
Concordia Chiajna – Universitatea Cluj
FC Brasov – Gaz Metan Medias
Astra Ploiesti – Dinamo Bucuresti

Etapa a VIII-a

CSMS Iasi – Steaua Bucuresti
Petrolul Ploiesti – Pandurii Targu Jiu
Rapid Bucuresti – Gloria Bistrita
Dinamo Bucuresti – CFR Cluj
Otelul Galati – Viitorul Constanta
Ceahlaul Piatra Neamt – FC Brasov
FC Vaslui – Gaz Metan Severin
Gaz Metan Medias – Concordia Chiajna
Universitatea Cluj – Astra Ploiesti

Etapa a IX-a

Steaua Bucuresti – Rapid Bucuresti
Viitorul Constanta – CSMS Iasi
Gaz Metan Severin – Otelul Galati
Pandurii Targu Jiu – CFR Cluj
Gloria Bistrita – Petrolul Ploiesti
Concordia Chiajna – Ceahlaul Piatra Neamt
FC Brasov – FC Vaslui
Universitatea Cluj – Dinamo Bucuresti
Astra Ploiesti – Gaz Metan Medias

Etapa a X-a

CSMS Iasi – Gaz Metan Severin
Petrolul Ploiesti – Steaua Bucuresti
Rapid Bucuresti – Viitorul Constanta
CFR Cluj – Gloria Bistrita
Dinamo Bucuresti – Pandurii Targu Jiu
Otelul Galati – FC Brasov
Ceahlaul Piatra Neamt – Astra Ploiesti
FC Vaslui – Concordia Chiajna
Gaz Metan Medias – Universitatea Cluj

Etapa a XI-a

Steaua Bucuresti – CFR Cluj
Viitorul Constanta – Petrolul Ploiesti
Gaz Metan Severin – Rapid Bucuresti
Gloria Bistrita – Pandurii Targu Jiu
Concordia Chiajna – Otelul Galati
FC Brasov – CSMS Iasi
Gaz Metan Medias – Dinamo Bucuresti
Universitatea Cluj – Ceahlaul Piatra Neamt
Astra Ploiesti – FC Vaslui

Etapa a XII-a

CSMS Iasi – Concordia Chiajna
Petrolul Ploiesti – Gaz Metan Severin
Rapid Bucuresti – FC Brasov
CFR Cluj – Viitorul Constanta
Pandurii Targu Jiu – Steaua Bucuresti
Dinamo Bucuresti – Gloria Bistrita
Otelul Galati – Astra Ploiesti
Ceahlaul Piatra Neamt – Gaz Metan Medias
FC Vaslui – Universitatea Cluj

Etapa a XIII-a

Steaua Bucuresti – Gloria Bistrita
Viitorul Constanta – Pandurii Targu Jiu
Gaz Metan Severin – CFR Cluj
Concordia Chiajna – Rapid Bucuresti
FC Brasov – Petrolul Ploiesti
Ceahlaul Piatra Neamt – Dinamo Bucuresti
Gaz Metan Medias – FC Vaslui
Universitatea Cluj – Otelul Galati
Astra Ploiesti – CSMS Iasi

Etapa a XIV-a

Steaua Bucuresti – Dinamo Bucuresti
CSMS Iasi – Universitatea Cluj
Petrolul Ploiesti – Concordia Chiajna
Rapid Bucuresti – Astra Ploiesti
CFR Cluj – FC Brasov
Pandurii Targu Jiu – Gaz Metan Severin
Gloria Bistrita – Viitorul Constanta
Otelul Galati – Gaz Metan Medias
FC Vaslui – Ceahlaul Piatra Neamt

Etapa a XV-a

Viitorul Constanta – Steaua Bucuresti
Gaz Metan Severin – Gloria Bistrita
Concordia Chiajna – CFR Cluj
FC Brasov – Pandurii Targu Jiu
Dinamo Bucuresti – FC Vaslui
Ceahlaul Piatra Neamt – Otelul Galati
Gaz Metan Medias – CSMS Iasi
Universitatea Cluj – Rapid Bucuresti
Astra Ploiesti - Petrolul Ploiesti

Etapa a XVI-a

Steaua Bucuresti – Gaz Metan Severin
Viitorul Constanta – Dinamo Bucuresti
CSMS Iasi – Ceahlaul Piatra Neamt
Petrolul Ploiesti – Universitatea Cluj
Rapid Bucuresti – Gaz Metan Medias
CFR Cluj – Astra Ploiesti
Pandurii Targu Jiu – Concordia Chiajna
Gloria Bistrita – FC Brasov
Otelul Galati – FC Vaslui

Etapa a XVII-a

Gaz Metan Severin – Viitorul Constanta
Concordia Chiajna – Gloria Bistrita
FC Brasov – Steaua Bucuresti
Dinamo Bucuresti – Otelul Galati
Ceahlaul Piatra Neamt – Rapid Bucuresti
FC Vaslui – CSMS Iasi
Gaz Metan Medias – Petrolul Ploiesti
Universitatea Cluj – CFR Cluj
Astra Ploiesti – Pandurii Targu Jiu.

Sursa: hotnews

Citeste mai mult http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-12501012-liga-1-programul-complet-sezonului-2012-2013-steaua-dinamo-disputa-etapa-xiv.htm

  • Nici un comentariu

Adauga comentariile tale

Postează comentariu ca oaspete

0 restricţie de caractere
Textul trebuie să aibă mai mult de 5 caractere

Parteneri