Menu

Premier League: primul gol al lui van Persie pentru United

trading demokonto ohne anmeldung

binarioption تداول الخيارات الثنائية فينا Olandezul inscrie golul egalului impotriva lui Fulham, iar Kagawa si Rafael aduc scorul la 3-2. Accidentare serioasa pentru Rooney. Chelsea la a treia victorie

uk regulated binary option brokers Stiri sportive Anglia: Titular de la inceputul meciului, lui Van Persie nu i-a trebuit mult ca sa inscrie primul sau gol cu tricoul celor de la United. In minutul 10, olandezul a reusit golul remizei momentane, 1-1. Meciul s-a terminat insa la 3-2 pentru gazde, Kagawa si Rafael marcand inca doua goluri pentru United, iar Duff (care deschisese scorul in minutul ’3) si Vidic (autogol dupa o iesire a lui De Gea) pentru oaspeti. Cu toate ca Diavolii Rosii au castigat confruntarea, scorul final indica probleme in aparare pentru echipa antrenata de Ferguson, care a suferit mai mult decat ar fi trebuit contra gruparii Fulham.

törs man köpa Cialis pÃÂÂÂ

990f3c359510101dca525d713a39c2d4 Urata accidentare pentru Wayne Rooney. Atacantul, intrat in ultimele 20 de minute de joc in locul japonezului Shinji Kagawa, a suferit o accidentare grava in urma duelului cu Rodallega, columbianul cazand involuntar cu talpa pe coapsa sa. Rooney a parasit gazonul pe targa si va fi indisponibil cel putin o luna.

In ceea ce priveste celelalte meciuri disputate, au mai castigat Chelsea, londonezii impunandu-se asupra celor de la Newcastle multumita golurilor lui Hazard si Torres. Victoriosi si cei de la Everton, care au dispus de Aston Villa, scor 3-3. A mai castigat si Swansea, echipa din Tara Galilor fiind din nou la inaltimea poreclei primite, adica „Swanselona”, incepand sa asemene tot mai mult echipei Barcelona a lui Messi si Iniesta. Dupa victoria zdrobitoare din primul meci, in care Swansea a dispus acasa de QPR, scor 5-0, galezii i-au invins pe cei de la West Ham United prin golurile lui Rangel, Michu si Graham.

Celelalte rezultate meciuri din prima etapa eu fost: Tottenham – West Bromwich Albion 1-1, Southampton - Wigan Athletic 0-2 si Norwich - QPR 1-1. Sunderland – Reading a fost amanata din cauza ploii, in timp ce Stoke – Arsenal si Liverpool – Manchester United se vor disputa duminica la orele 16:00, respectiv 18:00.