Menu

Balotelli isi salveaza echipa de la infrangere dar United poate majora avantajul

strategie opzioni binarie principianti Mario Balotelli a inscris o dubla pentru Manchester City in remiza (3-3) de pe teren propriu impotriva lui Sunderland, care conducea cu 3-1. http://cardigansarah.com/?sinevo=opzioni-binarie-nuove-strategie opzioni binarie nuove strategie opzioni binaria Diavolii Rosii, care vor juca luni seara pot majora avantajul la + 5 puncte. binäre optionen roboter erfahrungen how does the us government tax binary option trading Capituleaza Arsenal dupa sapte victorii consecutive (2-1 cu QPR), iar Chelsea castiga in deplasare la Aston Villa (4-2)

Balotelli isi salveaza echipa dar acum cursa pentru titlu se face mai grea pentru antrenorul italian Roberto Mancini, care ar putea ramane la -5 puncte in urma verisorilor de la United in cazul in care acestia vor castiga meciul de luni cu Blackburn. Cetatenii au riscat capitularea pe Ethiad Stadium (ar fi fost prima de la inceputul sezonului) unde au primit vizita celor de la Sunderland, dar la pana la urma au reusit sa realizeze o remiza (3-3). Pisicile Negre deschid scorul prin Larsson, Balotelli aduce rezultatul la egalitate din penalty, dar in minutele de prelungire ale primei reprize Bendtner majoreaza avantajul pentru Sunderland. In minutul 10 a celei de-a doua reprize, Larsson aduce rezultatul la 3-1 pentru Sunderland dar Balotelli si Kolarov reusesc pana la urma sa readuca rezultatul la egalitate.

In asteptarea derby-ului de saptamana viitoare impotriva celorlalti londonezi de la Tottenham, Chelsea castiga cu 4-2 impotriva lui Aston Villa sub ochii lui Petrov, care va incepe de luni tratamentul pentru leucemie. Chelsea deschide scorul prin Sturridge, urmeaza golul lui Collins, dar Aston Villa recupereaza prin Collins si Lichaj. Cu toate acestea, in ultimele minute ale confruntarii, echipa lui Roberto di Matteo reuseste sa obtina victoria multumita lui Ivanovic si regasitul Torres.

Pe Loftus Road, Arsenal pierde un alt derby londonez dupa sapte victorii consecutive: cedeaza cu 2-1 in fata celor de la QPR, golurile fiind inscrise de Taarabt si Diakitè pentru gazde si de Walcott pentru Arsenal. In schimb, Everton, viseaza la un loc in Europa League, castigand confruntarea cu WBA si trecand in clasament de Liverpool, in timp ce Fulham dispune de Norwich intr-un sfert de ora multumita lui Dempsey si Duff. In lupta pentru salvarea de la retrogradare, Wigan ii invinge pe cei de la Stoke cu 2-0, iar Bolton castiga cu 3-2 deplasarea de la Wolverhampton.