Menu

Europa League: FC Botosani paraseste competitia, dupa 0-3 cu Legia Varsovia; Astra Giurgiu - Inverness 0-0 si giurgiuvenii se califica

piattaforme forex opinioni FC Botosani a fost invinsa de formatia poloneza Legia Varsovia cu scorul de 3-0 (2-0), joi seara, pe Stadionul Municipal din Botosani, in mansa secunda a turului doi preliminar al Europa League la fotbal, dupa ce fusese invinsa si in primul joc, cu 1-0, potrivit Agerpres.
binaire opties nieuws
UPDATE
Asta Giurgiu a terminat la egalitate, scor 0-0, returul cu formatia scotiana Inverness Caledonian Thistle si se califica mai departe gratie victoriei din meciul tur, scor 1-0.

binär option testkonto Botosanenii, debutanti in cupele europene, au fost eliminati din competitie dupa un esec drastic pe teren propriu, care putea fi chiar mai mare.

tricks bei binà “Ñ“à ’Â¤ren optionen Echipa antrenata de Leo Grozavu a evoluat sub nivelul aratat la Varsovia, gafand nepermis, in special prin fundasul Cordos, coautor moral la primele doua goluri.

effettuare operazioni binarie Guilherme a marcat pentru vicecampioana Poloniei in minutul 7, dupa o contra pornita de la eroarea lui Andrei Cordos. Legia si-a majorat avantajul in minutul 38, prin Nemanja Nikolic, dintr-un penalty acordat pentru faultul lui Florin Acsinte asupra internationalului maghiar. Al treilea gol al oaspetilor a fost marcat de Aleksandar Prijovic (83), scapat singur cu portarul din pozitie suspecta de ofsaid.

traden demokonto Bucovinenii au avut o perioada buna dupa primul sfert de ora, cu trei ocazii in decurs de cateva minute: Raul Costin (15) a tras din marginea careului, dar mingea a trecut razant cu bara portii fostului sau coechipier de la FC Vaslui, Dusan Kuciak; Hadnagy (16) a tras bine de la circa 20 de metri, dar Kuciak a deturnat in corner; portarul slovac a fost la post si la lovitura libera de la 22 m executata de Croitoru (18), respingand in corner.

ig ption Legia a mai ratat prin Duda (32), singur cu portarul, dupa o noua gafa a lui Cordos, iar Iliev a preferat sa acorde corner (36) la sutul lui Kucharczyk, care se ducea pe langa poarta. Cordos a gresit din nou (41), iar Guilherme a trimis in bara.

Dupa pauza, vicecampioana Poloniei a ratat prin Zyro (47), sutul acestuia fiind aparat de Iliev.

Legia nu a mai fortat, a preferat un joc de uzura, iar FC Botosani si-a creat cateva ocazii de gol. Martinus (58) a tras un sut periculos, retinut greu de Kuciak, apoi Acsinte (63) a trimis slab si nu l-a putut invinge pe Kuciak, Croitoru (71) a trimis in vinclul portii oaspete din afara careului, iar Vasvari (87) a tras peste poarta.

In turul al treilea preliminar, Legia va infrunta invingatoarea dintre FK Kukesi (Albania) si FK Mladost Podgorica (Muntenegru).

FC Botosani - Legia Varsovia 0-3 (0-2)
Au marcat: Guilherme (7), Nemanja Nikolic (38 - penalty), Aleksandar Prijovic (83).
Botosani - Stadion Municipal
Europa League - turul II preliminar (mansa a II-a)
In prima mansa: 0-1

Au evoluat echipele:
FC Botosani: 1. Plamen Iliev - 19. Andrei Patache (11. Quenten Martinus, 33), 5. Florin Plamada, 3. Andrei Cordos (10. Gabriel Vasvari, 46), 20. Florin Acsinte - 30. Raul Costin (16. Scott Robertson, 73), 17. Stelian Cucu - 7. Ciprian Brata, 8. Marius Croitoru (capitan), 88. Radoslav Dimitrov - 80. Attila Hadnagy. Antrenor: Leo Grozavu.
Rezerve neutilizate: 12. Razvan Plesca - 4. George Miron, 21. Dan Roman, 23. Rashid Browne.
Legia: 12. Dusan Kuciak - 28. Lukasz Broz, 25. Jakub Rzezniczak (capitan), 2. Michal Pazdan, 17. Tomasz Brzyski (33. Michal Zyro, 46) - 37. Dominik Furman, 3. Tomasz Jodlowiec (16. Michal Maslowski, 80) - 6. Guilherme, 8. Ondrej Duda, 18. Michal Kucharczyk - 11. Nemanja Nikolic (99. Aleksandar Prijovic, 70). Antrenor: Henning Berg.
Rezerve neutilizate: 1. Arkadiusz Malarz - 4. Igor Lewczuk, 19. Bartosz Bereszynski, 9. Marek Saganowski.

Arbitru: Alexandre Boucaut; arbitri asistenti: Jimmy Cremers, Rien Vanyzere; arbitru de rezerva: Christophe Delacour (toti din Belgia)
Delegat UEFA: Nebojsa Ivkovic (Serbia), observator UEFA pentru arbitri: Tony Asumaa (Finlanda)
Cartonase galbene: Cordos (32), Costin (67).