Menu

AS Roma a facut spectacol cu Genoa

opzioni binarie no deposit strategia opzioni binarie con indicatori macd e bollinger sulla media AS Roma a invins pe teren propriu cu 4-0 pe Genoa in cadrul etapei a 19-a din Serie A si ramane pe locul 2 la 8 puncte in urma liderului Juventus Torino

opcje binarne tms Duminica de la ora 16:00, AS Roma a primit vizita celor de la Genoa in etapa a 19-a din campionatul Italiei. La acest meci cele mai bune promotii fotbal au fost oferite de bet365, site care o considera mare favorita la victorie pe AS Roma. Asa a si fost, aceasta reusind sa deschida scorul in minutul 25 prin Alessandro Florenzi care a marcat printr-o foarfeca superba. Peste doar cinci minute a venit randul lui Francesco Totti sa inscrie, iar cu doar doua minute inainte de finalul primei reprize Maicon a dus scorul la 3-0 pentru echipa sa. Si startul reprizei secunde a apartinut tot celor de la AS Roma care au marcat in minutul 52 prin Mehdi Amine Benatia. Echipa gazda ar mai fi putut marca in a doua repriza, mai ales ca din minutul 60 Genoa a jucat in inferioritate numerica dupa ce Matuzalem a vazut al doilea cartonas galben.

geld verdienen binäre optionen In urma acestei victorii cu 4-0, AS Roma ramane pe locul 2 in Serie A cu 44 de puncte, avand 2 puncte avans in fata celor de la Napoli care in aceasta etapa a invins cu 3-0 in deplasare pe Verona. Asadar intre cele doua se da lupta pentru pozitia secunda care e foarte importanta deoarece potrivit unor stiri si pariuri Liga Campionilor, locul trei nu se califica direct in grupele competitie. In plus, cele doua echipe sunt la 8, respectiv 10 puncte de liderul Juventus Torino care duminica a fost condusa cu 1-0 in deplasare de Cagliari, dar a reusit sa egaleze pana la pauza, iar in ultimele 20 de minute ale partidei a marcat de trei ori si astfel a castigat partida cu 4-1.